Manažeři a inženýři

Na kongres jede z Prahy do Ostravy skupina inženýrů a manažerů. Jsou to samé "kapacity", a proto si pro cestu zvolily nejluxusnější český vlak.

Každý manažer má svoji jízdenku, inženýři mají dohromady jen jednu jízdenku. Najednou inženýr Robert volá: "Jde průvodčí!" a všichni inženýři se natlačí do jednoho WC. Průvodčí zkontroluje jízdenky manažerům a, když uvidí zamčené dveře na WC, zabouchá na ně: "Jízdenku prosím!" Z WC se zpod dveří vysune jeden lístek, průvodčí ho cvakne, prostrčí zpět, poděkuje a spokojeně odchází.

Už na peroně v Ostravě hlavním nádraží se to rozkřiklo. Manažeři si celý den slibovali, že také něco originálního vymyslí. "Přece nejsme o nic horší než ti obyčejní inženýři," chlácholil ostatní nejvyšší manažer Petr. "A peněz také nemáme nazbyt," přikyvoval Pepa.

Na zpáteční cestě si manažeři pořídili jen jeden lístek a inženýři dokonce nekoupili jízdenku žádnou. Jeden z manažerů: "Jde průvodčí!" a všichni manažeři se utíkají schovat na WC (jak malí Jardové). Inženýři trochu pomaleji odcházejí na další WC. Poslední z inženýrů ještě, než se schová, zabouchá u manažerů: "Jízdenku prosím…"

Ponaučení? Manažeři často používají inženýrská řešení, aniž by jim rozuměli.Napsat komentář

Create AccountLog In Your Account